मिसाइल हमला अमेरिकाको मुखमा थप्पड़: खुमेनी

Font Size
10 Total Views

तेहरान, 08 जनवरी (हिस)।
इरानका सुप्रिम लीडर अयातोल्लाह अली खुमेनीले अमेरिकाको सैन्य ठेगानाहरूमा मिसाइल हमलालाई अमेरिकाको मुखमा थप्पड़ ठहर गरेका छन्। वस्तुतः अमेरिकासित प्रतिशोध लिन इरानले बुधबार मिसाइलले अमेरिकाका सैन्य ठेगानाहरूमा हमला गर्‍यो।
स्थानीय समयानुसार बिहानै 1.30 बजी मिसाइल छोड़ियो। इराकी सेनाको भनाई छ, अनबर प्रान्तको एन-अल-असद एयरबेसमा औ इराकी कुर्दिश केपिटल इरबिलमा हमला गरियो। यस हमलामा इराकी बलहरूका जवानहरू घाइते भएका छैनन्। इरानी मीडियाअनुसार, मिसाइल हमलामा इरानले 80 अमेरिकी आतङ्कीहरूलाई मारेको छ।
आफ्नो देशलाई सम्बोधित गर्दै खुमेनीले भनेका छन्, ‘हिजो राति हामीले उसको मुखमा थप्पड़ जड़ेका छौं। यस क्षेत्रमा अमेरिकाको उपस्थिति समाप्त हुनुपर्छ। यसबाट युद्ध, विभाजन र विनाश भएको छ।’ उनले सुलेमानीलाई याद गर्दै भने, ‘उनी एक बहादुर सिपाही थिए औ हाम्रो नजीकका साथी पनि थिए।’
त्यहीं इरानका राष्ट्रपति हसन रूहानीले भने, ‘उसले सुलेमानीको हात काट्यो अब हामी उसको खुट्टा काटेर जवाफ दिनेछौं’।

Related posts

Leave a Comment